20 sierpnia 2013

Niebieski dywan - Lobelia przylądkowa (stroiczka) - Lobelia erinus

Kolejna świetna roślinka, którą mogę polecić do ogrodu to lobelia. Rośnie niewysoko do max. 20 cm. Ładnie się rozkrzewia i z oddali wygląda jak niebieski dywan.

Siałam w marcu na parapet, szybko wyrosła i bardzo gęsto. Musiałam pikować kępkami.

Zgodnie z instrukcją na pudełku na miejsce stałe wysadziłam w maju. Bardzo się rozrosła, więc przesadzałam ją jeszcze miesiąc później. Na moim eksperymencie z drugim przesadzaniem w ogóle nie ucierpiała.

Teraz będę przeprowadzać cięcie i sprawdzę czy uda jej się zakwitnąć ponownie. Z pewnością o tym napiszę.

 Poniżej zdjęcia z mojego ogrodu:
O innych roślinach o niebieskim zabarwieniu napisała Fajna Ogrodniczka z  bloga http://fajneogrody.blogspot.com/2013/08/szybki-przepis-na-niebieski-ogrod.html

Inne nazwy lobelii: stroiczka, Indian Tobacco, Asthma Weed, Pukeweed, Vomitwort.

4 komentarze:

 1. Mam lobelię, ale nie w ogródku tylko w pojemniku na balkonie. Uwielbiam jej kolor. Lubię zresztą wiele niebieskich kwiatków :). Ciekawie , czy zakwitnie po cięciu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie zakwitła. A ja jej niestety nie mam, jakoś się nie złożyło. Ale nie można mieć wszystkich roślin w jednym ogrodzie. Też jestem ciekawa czy zakwitnie po raz drugi. Pozdrawiam Cię Aniu serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ślicznie wygląda ;) Uwielbiam niebieskie kwiaty ;)


  W wolnej chwili zapraszam do mnie na news :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Aniu, lobelia świetnie sobie radzi w ogrodzie. Wsadzona na rabacie pięknie kwitła całe lato, nie wymagając żadnej pielęgnacji. Lubię ją też w donicach, połączoną z białą.

  OdpowiedzUsuń